Szakembereink

Logopédus

Logopédusként
(külső munkatárs)
- az iskolába készülő, valamint a kisebb, anyanyelvi nehézségekkel küzdő gyerekeket fejlesztem differenciáltan,
- egyéni, illetve mikrocsoportos (maximum 3 fő) formában.
Folyamatos kapcsolatot tartok az óvónőkkel, a szülőkkel és a többi szakemberekkel.

Fejlesztőpedagógus

Fejlesztőpedagógusként a legfontosabb feladataim
- a tanulási és magatartási zavarokkal, nehézségekkel küzdő, ép intellektusú gyermekek problémáinak feltárása,
- valamint a tehetséggondozás a szülők és a pedagógusok bevonásával.
A teljes körű feltárás érdekében    együttműködöm az óvónőkkel és a többi szakemberrel.

Szakembereink csapatmunkában dolgoznak:
minden gyermekkel kapcsolatosan megbeszélik megfigyeléseik eredményét,
- közösen dolgozzák ki a fejlesztés lehetőségeit. Szinte minden fejlődési nehézség a területek összetett problémájából adódik, így a közös munka eredményesebbé teszi a személyre szóló kidolgozott eljárást.
A csoportok óvónőivel az iskolába készülő gyermekekkel kapcsolatban négyes (logopédus, fejlesztő  pedagógus, 2 óvónő) megbeszélésen szintén megvitatják a differenciált fejlesztés lehetőségeit, mely a csoporton belül, az óvónők részvételével is megvalósul.