Az óvodánkba érkező gyermekeknek igény és szükség szerinti befogadási időt biztosítunk a családdal együtt. Az anyás befogadásfolyamatában a gyermek lehetőséget kap a fokozatos elválásra, joga van sírni, megfigyelni, saját tárgyat behozni. Időt kap a gyerek és családja, hogy az új környezetet, személyeket elfogadja, időt kap a pedagógus, a szakemberek, a dajkák és a csoportba járó gyerekek az új csoporttárs megismerésére.
Miért befogadás? Miért nem beszoktatás?
A befogadás számunkra azt jelenti, hogy türelmesen kivárjuk, amíg a gyermek közeledik. Mindenkinek szüksége van időre a tájékozódáshoz, joga van befolyásolni közeledésének módjait.
Csoportjainkban különböző életkorú gyermekek töltik együtt mindennapjaikat. A gyermekek figyelnek egymásra, tanulnak egymástól. Programunk elvárja a felnőttektől, hogy minden gyermekkel a tehetségével, a tempójával, a mozgásával egyéni igényeihez mérten, differenciáltan foglalkozzon. A vegyes életkorú csoport lehetőséget nyújt a természetes, családias együttélésre, így lehetőség van arra is, hogy a testvérek, a barátok együtt maradhassanak.
Az óvodában kiemelt a szabad játék túlsúlyának érvényesülése, a napi tevékenységekben való megjelenése. A játék folyamatában az óvodapedagógus tudatos jelenléte biztosítja az élményszerű, elmélyült gyermeki játék kibontakozását, mindezt a feltételteremtő tevékenysége mellett a szükség és igény szerinti együtt játszásával, támogató, serkentő, ösztönző magatartásával, közvetett reakcióival éri el.
Az óvodában a gyermeknek lehetősége van arra, hogy egyénileg vagy mikrocsoportos helyzetben, beszélgetés, játék vagy közvetlen átélés, rajzolás során a környezetet tevékenyen megismerje és tapasztalatait az óvodapedagógus közreműködésével rendszerezze. Életkorának, fejlettségének megfelelő, a tájékozódáshoz szükséges ismeretek birtokába jut. Felismeri a nagysági, téri viszonylatokat, alakul ítélőképessége, fejlődik a tér-, sík- és mennyiségszemlélete.
Az étkezéseknél figyelembe vesszük a gyermekek egyéni ízlését. A reggeli és az uzsonna folyamatos étkezéssel történik, az ebédnél közösen ülünk le az étkezéshez. Modellt nyújtunk és lehetőséget (textil terítő, üvegpohár, porcelán étkészlet, szalvéta) a kulturált étkezési szokásokhoz. Fontosnak tartjuk, hogy úgy szervezzük az étkezéseket, hogy a gyermek ezek aktív résztvevője, befolyásolója legyen (naposság, önálló terítés). Az ételallergiás gyermekeknek speciális étrendet biztosítunk, ez az önkormányzati támogatástól függően ingyenes/térítés köteles.