Munkatársaink

Munkatársaink olyan autonóm felnőttek, akik önállóan cselekszenek, képesek differenciálni környezetükben. Alkotómunkájukban érzelmeiket értelmes egyensúlyban tartják. Megnyilvánulásaik, érzelmeik hitelesek a felnőttek, gyermekek számára. Az itt dolgozó felnőtt önkritikusan viszonyul saját munkájához, azt állandóan ellenőrzi és értékeli. A külső és belső szakmai értékelést és ellenőrzést nyitottan, együttműködően fogadja. A felnőttek a kölcsönös megbecsülés és tisztelet jegyében alakítják kapcsolataikat, ezáltal egységes nevelői teamet alkotnak.

A felnőtteknek igénye van az élethosszig tartó tanulásra (ön- és továbbképzésre). Egyéni igények, jogszabályi előírások szerint kapcsolódnak be a pedagógus előmeneteli rendszerébe, a külső, belső szakmai ellenőrzések folyamatába az óvodapedagógusok, illetve a pedagógiai munkát segítők, amennyiben pedagógus végzettséggel rendelkeznek. A pedagógus kompetenciák közül kiemelt hangsúlyt kap a szakmai fejlesztő munkában a digitális és fenntarthatósági attitűd fejlesztése, képzésen ismeretek elsajátítása.